Čertovské pero

Česko/Slovensko, 2018, far., 99′, MP, rozprávka/rodinný

K2 / 6. 4. / 16.15

 

 

 

réžia: Marek Najbrt

scenár: Tomáš Hodan, Robert Geisler

kamera: Martin Žiaran

hudba: Marek Doubrava, Viktor Ekrt

strih: Pavel Hrdlička

hrajú: Judit Bárdos, Jan Cina, Ondřej Vetchý, Marián Geišberg, Jan Budař

producent: Martin Hůlovec (CZ), Ondřej Beránek (CZ), Patrik Pašš (SK)

výroba: Punk Film (CZ), TRIGON PRODUCTION (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), Magic Lab (SK), Česká televize (CZ), Michal Bauer (CZ), Barrandov Studios (CZ)

distribútor: Continental film

 

V malom pokojnom mestečku Švindľov žijú miestni svojim bežným životom remeselníkov a sedliakov a možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou Šupvidly. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera. Každý hriešnik má v pekle založenú vlastnú zložku a vždy, keď sa zložka zaplní, čertovské komando si nasadí kúzelné rohy a chvost a vyrazí na povrch, aby hriešnika priviedlo do pekla. Jedného dňa však čertovské pero prestane fungovať. Lucifer sa rozhodne poveriť doručením nového čertovského pera na pobočku neskúseného čerta Bonifáca. Je to najlepšia úloha, aby sa mladý čert ostrieľal v ľudskom svete. Žiaľ, prvá Bonifácova skúsenosť v mestečku je, že mu miestny podvodník kúzelné pero ukradne. Spustí sa rad udalostí, kedy mestečko ovládnu miestni špekulanti, lenivci a podvodníci, ktorým sa dokonca podarí uväzniť aj samotného vládcu pekiel. Ostáva už len na Bonifácovi, aby v sebe našiel odvahu a lásku, oslobodil mestečko i Lucifera a získal si ruku krásnej Grétky.

Mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe: Marián Geišberg, architekt-scénograf: Henrich Boráros, kostýmy: Andrea Králová, masky: Zdeněk Klika

 

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK