Dubček

Slovensko/Česko, 2018, far., 86′, MP 12, historická dráma

K2 / 7. 4. / 18.15

 

 

 

réžia: Laco Halama

scenár: Viliam Klimáček, Ľuboš Jurík

kamera: Peter Kelíšek

hudba: Ľubica Čekovská

strih: Milan Kaliňák

hrajú: Adrian Jastraban, Táňa Radeva, Vladimír Hrabal, Jiří Zapletal, Radoslav Šopík, Volodymir Nečeperenko, Oleksander Loginov, Jurij Skliar, Peter Trník, Ivo Novák, Zdeněk Bureš, Stano Pitoňák, Marcel Ochránek

producent: Zuzana Balkóová (SK), Peter Neveďal (SK)

výroba: Filmpark production (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), Česká televize (CZ)

distribútor: Forum FIlm

 

Trvalo to krátko. Eufória z pocitu slobody, viera, že sa napravia chyby minulosti, presvedčenie, že sa Československo zmení na demokratickú krajinu a ľudia budú slobodní. Na čele mnohých významných spoločenských zmien stál koncom 60. rokov 20. storočia Alexander Dubček. Charizmatický štátnik s dobráckym úsmevom, ktorý vzbudzoval v ľuďoch nádej, že začnú konečne slobodne dýchať. Lenže to, čo Dubček mienil, Brežnev rýchlo zmenil. 21. augusta 1968 vtrhli do Československa vojská piatich armád Varšavskej zmluvy a demokratizačný proces v našej krajine definitívne pochovali. Takto sa začína historicky prvý hraný film o veľkom mužovi československých i slovenských dejín Alexandrovi Dubčekovi.

 

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK