Inde

Slovensko/Česko, 2018, far., 74′, MP 12, dokumentárny

K2 / 12. 4. / 19.45

 

 

 

réžia: Juraj Nvota, Marian Urban

scenár: Juraj Nvota, Marian Urban

kamera: Richard Krivda

hudba: Jakub Kudláč

strih: Alois Fišárek, Darina Smržová

účinkujú: Alexander Mlynárčik, Ivan Jančár, Ruiz Fernandes, Eugen A. Cernan, Milan Knižák, Max Bruise, Henri Perrier, Dušan Hanák

producent: Marian Urban (SK)

výroba: ALEF FILM & MEDIA (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), Ateliéry Bonton Zlín (CZ), UN FILM (SK), Filmpark production (SK), Fulfilm (CZ), Slovenský filmový ústav (SK)

distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov

 

Život a doba tuláka, väzňa, šermiara, fotografa, maliara, pútnika, akčného tvorcu, performera, hľadača radosti a slobody Alexa Mlynárčika v pohyblivých obrázkoch, obrazoch, fotografiách, živohrách a kontroverznostiach doby, v ktorej žil a žije. Príbeh storočia, v ktorom sa formovala moderná identita, kultúra, základné hodnoty Slovenska – ako súčasti Československa, ale aj ako samostatného štátu a najmä ako súčasti európskeho spoločenstva, ku ktorému náš protagonista neoddeliteľne patrí svojím dielom aj životom. Alex Mlynárčik sa stal svojou tvorbou, priateľmi, názormi i prejavmi organickou súčasťou tohto príbehu – a najmä jeho spolutvorcom.

 

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK