Pavúk: horolezec storočia

Slovensko, 2018, far.+čb, 82′, MP, dokumentárny

K2 / 7. 4. / 20.00

 

 

 

réžia: Ľubomír Ján Slivka

scenár: Ľubomír Ján Slivka

kamera: Ladislav Kraus (hlavný), Anton Kachnič, Martin Straka, Peter Poch

strih: Oliver Greško

účinkujú: Alexander Buzinkay, Ján Ďurana, Eugen Gindl, Katarína Gromová, Rudolf Hajdúčik, Pavol Jackovič, Jozef Krištoffy, Michal Samovčík, Mikuláš Huba a ďalší

producent: Katarína Vanžurová (SK)

výroba: ATTACK FILM (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK)

 

Portrét kontroverznej osobnosti slovenského horolezectva Pavla Pochylého (1945 – 2000), prezývaného Pavúk. Riadil sa krédom, že nemožné je len jednou z možností. Jeho životný príbeh dodnes vyráža dych. Žil v zlatej ére horolezectva. Za skutočnosť, že priestor pre výkony a riešenie problémov sa v Tatrách zúžil, môže vo veľkej miere práve Pochylý. Vyriešil všetky najvýznamnejšie výzvy strmých tatranských stien, čím sa nezmazateľne zapísal do dejín slovenského horolezectva. Každú náročnú stenu zdolal tým najťažším horolezeckým výstupom. Jediným problémom však ostal on sám. Kolujú o ňom síce mýty a legendy, ale pre nekompromisné názory mal napriek sláve a uznaniu aj množstvo neprajníkov. Dokument zachytáva rub a líce povahy horolezca, ktorý bol v roku 2001 spolkom JAMES vyhlásený in memoriam za Horolezca storočia.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK