Posledný autoportrét

Slovensko, 2018, far.+čb, 72′, MN 15, dokumentárny

K2 / 8. 4. / 19.30

 

 

 

réžia: Marek Kuboš

scenár: Marek Kuboš

kamera: Marek Kuboš

hudba: Marek Kuboš

strih: Rado Dubravský, Marek Kuboš

účinkujú: Marek Kuboš, Jaro Sýkora, Jano B., Jozef Brezovský, Jozef Pátrovič, Zuzana Piussi, Robert Kirchhoff, Jaro Vojtek, Martin Šulík, Peter Kerekes, Miro Remo, Mário Homolka, Mišo Suchý a ďalší

producent: Marek Kuboš (SK)

výroba: PSYCHÉ Film (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK)

distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov

 

Po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil dokumentarista Marek Kuboš nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Nie je to však celkom pravda. Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale aj obyčajného človeka. Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad ukončením pôsobenia na poli autorského dokumentu. Spolu s mnohými, dnes už etablovanými slovenskými filmármi, ale aj s ľuďmi zo svojich skorších filmov sa snaží nájsť na svoje neľahké otázky nie jednoduché odpovede.

Film je nominovaný na Slnko v sieti v kategórii najlepší dokumentárny film a réžia.

 

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK