Tlmočník

Slovensko/Česko/Rakúsko, 2018, far., 113′, MP 12, tragikomédia

K1 / 6. 4. / 17.45

 

 

 

réžia: Martin Šulík

scenár: Marek Leščák, Martin Šulík

kamera: Martin Štrba

hudba: Vladimír Godár

strih: Olina Kaufmanová

hrajú: Peter Simonischek, Jiří Menzel, Zuzana Mauréry, Attila Mokos

producent: Martin Šulík (SK), Rudolf Biermann (CZ), Bruno Wagner (AT) 

výroba: Titanic (SK), IN Film Praha (CZ), coop99 Filmproduktion (AT), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), Česká televize (CZ)

distribútor: Garfield film

 

Osemdesiatročnému tlmočníkovi Alimu Ungárovi sa dostane do rúk kniha bývalého dôstojníka SS, v ktorej opisuje svoje pôsobenie na Slovensku. Ali si uvedomí, že esesák je zodpovedný za smrť jeho rodičov. Vycestuje do Viedne, ale namiesto vraha nájde len jeho syna. Georg, bývalý učiteľ, sa od minulosti svojho otca celý život dištancoval. Tlmočníkova návšteva však vzbudí jeho záujem a on sa rozhodne zistiť, kým vlastne bol jeho otec.

Film má 12 nominácií na Slnko v sieti (hraný film, réžia, scenár, kamera, strih: Olina Kaufmanová, zvuk: Pavel Rejholec, Klaus Kellerman, hudba, architekt-scénograf: František Lipták, kostýmy: Katarína Hollá, ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe: Anna Rakovská, ženský herecký výkon v hlavnej úlohe: Zuzana Mauréry, mužský herecký výkon v hlavnej úlohe: Jiří Menzel, Peter Simonischek)

 

Recenziu filmu v časopise Film.sk si môžete prečítať tu.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK