Masterclass: Jonáš Karásek

utorok 9. 4. 2019, FTF VŠMU – kinosála, 13.00 – masterclass (vstup voľný)

Jonáš Karásek
Foto z filmu DOGG – © AZYL Production

Týždeň slovenského filmu Vás pozýva na masterclass režiséra, grafického dizajnéra a art directora Jonáša Karáska. Narodil sa a žije v Bratislave. Po štúdiu úžitkového výtvarníctva vyštudoval VŠVU, oddelenie priemyselného dizajnu. Ako grafický dizajnér a art director pôsobil v reklamných spoločnostiach vo Viedni (Chocolate Multimedia Production), v Sydney (McMann & Tate) a v Bratislave (Wiktor Leo Burnett).

Momentálne pracuje ako režisér a kreatívny riaditeľ štúdia GunPowder. Je tvorcom desiatok oceňovaných reklám, ktorým prepožičal svoj osobitý štýl založený na príťažlivom vizuáli a dynamickom filmovom strihu. Spolupracoval so značkami ako T-mobile, Telefonica, Orange, McDonald’s, Nescafe, Tchibo, Heineken, SABMiller, Metaxa, Dobrý anjel či Viva Musica Festival.

Je držiteľom ceny Filip – Ocenenie za osobný prínos do slovenskej kreativity a víťazom mnohých Zlatých klincov za najlepšiu slovenskú reklamu roka i zahraničných festivalov ako Epica Awards, Golden drum, Piaf Award, Euro Best či New York Festivals. Popritom je tvorcom videoklipov a krátkych hraných filmov, najmä s ekologickou tematikou. Je spoluzakladateľom iniciatívy My Sme Les.

Jeho celovečerný hraný režijný debut Kandidát mal 4 nominácie na Slnko v sieti (najlepší hraný film, réžia, kamera a strih) a za posledné dve kategórie ocenenie aj získal. Tento divácky mimoriadne úspešný film sa následne premietal vo viac ako 25 krajinách a na 26 festivaloch po celom svete. 31. októbra 2019 bude mať premiéru jeho druhý celovečerný film Amnestie. Viac info na www.jonaskarasek.com.

Počas masterclassu premietne dva svoje krátkometrážne filmy – Die Game z poviedkového filmu DOGG (2017) a eko sci-fi The Swan (2018).

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK